GekoO’nun ekolojik dünyasına hoş geldiniz…

Sepetim

Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

6 Ürün(ler)

Türetim Ekonomisi ve Good4Trust

1 Temmuz 2016 Cuma 11:28:10 Europe/Istanbul

Good4Trust.org iyilik ve güven dolu bir dünya için var. İyiliklerin, güvenin, ekolojik ve sosyal açıdan adaletli ilişkilerin paylaşılarak çoğalması için insanları bir araya getirmeyi amaçlıyor.

GekoO, Good4trust üreticisi olarak, www.good4trust.org, Çarşı'da yerini aldı.

Dr. Uygar Özesmi'nin Tedx RESET 2016 konuşmasını izleyebilirsiniz.

www.goog4trust.org Siz de katılın! 

Read More
Comments | Posted in GekoO'dan Haberler By Özlem Atabaş

GekoO’nun Hikayesi

27 Nisan 2016 Çarşamba 14:40:00 Europe/Istanbul

gekoonun hikayesi


Şehir yaşamında tam anlamıyla sağlıklı kalmanın ve aynı anda doğayı koruyabilmenin kolay ve yaratıcı yöntemlerle mümkün olabileceğini düşündük. Tecrübe, duygu ve hayallerimizle, kentsel yaşam tarzımızı birleştirecek bir ekolojik dönüşüm modeli kurguladık.

Hayalini kurduğumuz güzel ve adil bir dünyayı çocuklarımıza bırakabilmek umuduyla, önce kendimizi ve kendi tüketim alışkanlıklarımızı değiştirdik. Toprak, hava, suyumuzun temiz kalabilmesi, kirlenen ve tükenen kaynaklarımızın yenilenebilmesi için; ‘Daha Fazla Bir Şeyler Yapmalı’, dedik.

Kısaca; içerisinde yaşadığımız düzeni keyifli ve sürdürülebilir kılmak için kesin bir seçim yapmamız gerekti.

Böylece, hayallerimizin peşinden gitmeyi ve hayatımızın en anlamlı işini yapmayı tercih ettik. Üretici olduk. Güzel ve doğru bildiğimiz değerlerimizle GekoO’yu kurduk.

Ekolojik, adil, paylaşımcı ve etik.

Read More
Comments | Posted in GekoO'dan Haberler By Özlem Atabaş

Karbon Ayakizi ve Küresel İklim Değişikliği

27 Nisan 2016 Çarşamba 14:24:54 Europe/Istanbul

AyakiziKarbon ayakizi, endüstriyel, tarımsal ve enerji tüketimi gibi faaliyetler sonucu ortaya çıkan, ve küresel iklim değişikliğine yol açan sera gazlarının miktarına denir. Sera gazları arasında karbondioksit, metan gibi gazlar bulunur. Bu gazlar, ulaşım, gıda üretimi, kömür ve doğal gaz gibi yakıtların tüketimi ve ağaçların kesilmesi gibi faaliyetler sonucu oluşarak atmosfere karışır. Atmosferde biriken bu gazlar sera etkisi yaratarak, küresel iklim değişikliğine sebep olur. 

Read More
Comments | Posted in Çevreci GekoO By Serhan Atabaş

Adil Ticaret Nedir?

27 Nisan 2016 Çarşamba 14:15:44 Europe/Istanbul

Adil ticaret, gelişmekte olan ülkelerdeki üreticilerin daha iyi ticaret koşullarına erişmelerine destek olmayı ve sürdürülebilirliği teşvik etmeyi amaçlayan bir sosyal harekettir. Bu harekete üye olanlar, sosyal ve çevresel standartların iyileşmesinin yanı sıra üreticilere daha yüksek ödeme yapılmasını savunurlar. Özellikle, gelişmekte olan ülkelerden gelişmiş ülkelere yapılan ihracatlarda el işleri, kahve, kakao, şeker, çay, muz, bal, pamuk, taze meyve, çikolata, ve çiçek gibi ürünler üzerine yoğunlaşır.

Read More
Comments | Posted in By Serhan Atabaş

Sosyal Girişimcilik Nedir?

27 Nisan 2016 Çarşamba 14:14:20 Europe/Istanbul

Sosyal girişimci, sosyal, çevresel ve kültürel sorunlara çözüm üretmek amacıyla özel sektör yaklaşımlarını ve tekniklerini kullanan kişidir. Bu kişiler, inovatif ve farklı yaklaşımlarla, alışılagelmiş iş modellerini sunulan ürün ve hizmetleri toplum ve çevre açısından fayda sağlayacak ve değer katacak alternatiflere dönüştürmek için çaba sarf ederler. Bu amaçla kurulan kurumların vakıf ve diğer STK’lardan farkı, kendi kendini döndürecek ve hatta büyüyerek etkisini artıracak şirket formatında kurulmuş olmalarıdır.

Read More
Comments | Posted in GekoO'dan Haberler By Serhan Atabaş

Organik / Ekolojik / Biyolojik Nedir?

12 Mayıs 2014 Pazartesi 17:04:29 Europe/Istanbul

Organik Tarım EtiketiOrganik kelimesini günümüzde artık sık sık duymaya başladık, ama bir ürünün “organik” olması ne demek? Gıda ürünleri üzerine konuşursak, organik sebze, meyve ve tahıllar, sentetik tarım ilaçları kullanılmadan, genetik değişime uğratılmış organizmaların (GDO) ve ışınlama yöntemlerinin kullanılmadığı ürünlerdir.

 

Read More
Comments | Posted in Çevreci GekoO By Bahar Keskin den Doelder
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

6 Ürün(ler)

BackTop