Lezzetli, eğlenceli, pratik ve yepyeni ürünler GekoO’da

GekoO’yu, çocuk ve hamileler başta olmak üzere, ekolojik ve sağlıklı beslenmek isteyen herkese, lezzetli ve doğa dostu ürünler sunmak üzere kurduk.

Çevreye ve toplumsal yaşama katkı sağlamak birincil hedefimiz olduğu için, GekoO aynı zamanda bir sosyal ve eko-girişimdir. 

GekoO olarak, çocuklar, çalışan anneler, misafirler ve ofis çalışanları için sağlıklı ve lezzetli ürünlerimizle, günlük yaşamın temposunda hayatı kolaylaştıracak çözümler üretiyoruz.

GekoO mutfağında, organik unlu mamüller, atıştırmalıklar, geleneksel lezzetler ekolojik prensiplere göre ve hijyenik ortamlarda hazırlanır. Özenle seçilen ham maddeleri, evde mutfak kullanımınız için temel gıda ürünleri olarak almanız da mümkündür.

-EKOLOJİK, ADİL, PAYLAŞIMCI, ETİK- GekoO Ekibi: Özlem, Deniz ve Serhan

 

GekoO ÜRÜNLERİ

‘GekoO Çocuk Bisküvisi’ en gözde ürünümüz. Sadece organik yumurtanın sarısı ve organik tereyağının kullanıldığı özel bir gıda. Besin değeri yüksek. Çocukların şekerli tatlara alışmaması için çok hafif, soğuk pres organik keçiboynuzu özü ile tatlandırıyoruz. Çocuklar bu bisküviyi çok seviyor.

Tahıl ezmeli ve yüksek lif içeren ürünlerimiz form tutmak isteyenler için çok besleyici. Az miktarlarda tüketilse dahi tokluk hissi veriyor. Özellikle, güne müsli ve granola ile başlamanın sindirim sistemini düzenleyici ve karın düzleştirici etkisi kısa süre içerisinde görülüyor. Sporcular ve formuna dikkat edenler için tahıl ezmeli kurabiyelerimiz ideal. Dengeli karbonhidrat, yağ ve lif sayesinde enerji hep dorukta.

Emziren anneler için rezene, ceviz ve dut kurusu içeren biscotti özel olarak tasarlanmış bir formül. Çay saatinin vazgeçilmezi ise yağsız veya tereyağlı nefis biscottilerimiz.

Her yaşa göre hazırlanmış incir ezmeli ‘GekoO Nugat Bar’; kayısı, üzüm, dut, incir, çerez karışımlı pratik atıştırmalıklarımız günün her saatinde lezzetli, sağlıklı ve eğlenceli.  

GekoO Ekibi: Özlem, Aslı ve Deniz

 

Üretim Prensiplerimiz:

GekoO’da, sağlıklı beslenmenin yanı sıra üretim ve pazarlamanın tüm aşamalarında; karbon ayak izi, geri dönüşüm gibi, doğa dostu üretim ve tüketim ilkelerine dikkat ediyoruz. Kadınların ekonomik olarak güçlenmesini ve kadın istihdamını arttırmayı hedefliyoruz. Bu nedenle tüm çalışanlarımız kadın. Uyumlu, keyifli bir ekip çalışması yapıyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çalışmıyoruz, beraberce kutlama yapıyoruz.

Adil ve dürüst ticarete inandığımız için uzun vade talep eden, yüksek iskontolar ile çalışan zincir marketlerden ve satış noktalarından uzak duruyoruz.

Aşırı tüketimi önlemeyi, ürüne değer vermeyi, emeğe ve doğaya saygıyı duymayı her seferinde hatırlatıyoruz. Raf ömrü katkı-koruyucularla uzatılmış, besin değeri ve kalitesi tartışmaya açık endüstri ürünleriyle karşılaştırılmak istemiyoruz. 

Yüksek kaliteli üretim prensiplerimize uyumlu, kuralları belli, izlenebilir ve güvenli olduğu için ‘Organik Sertifikalı’ üretim yapıyoruz. Çalışma ortamımızda da herkesin keyifle çalışacağı bir sistem kurduk. Şu ana kadar sattığımız sağlıklı ürünlerle çocuklar başta herkesin beğenisini ve sevgisini kazandığımız için çok mutluyuz.

Mevcut piyasa koşullarda bu şekilde çalışmak büyük bir dayanıklılık ve sabır gerektiriyor. Bu işi yapmamızın tek akılcı nedeni, ekolojik tarımın küresel iklim değişikliğini gerileteceğine, en önemlisi yaşamı ayakta tutacağına inanmamız.

GekoO İsmi nereden geliyor?

Gekogiller, yeryüzünde yaklaşık 1.500 türe sahip bir kertenkele ailesidir. Gekkota bölgesinde ve dünyanın ılıman iklim kuşağında yer alırlar. Boyları 1.6cm ile 60 cm arasında değişir. Gekoların çoğu göz kırpamaz. Karanlıkta büyüyen irisleri olan sabit lensleri/gözleri vardır. 

Gekoların; görme, tutunma yetenekleri ve çıkardıkları sesler eşsizdir. Uzakdoğu’da kutsal kabul edilirler ve korunurlar. Evlerde zararlı böceklerle beslendikleri için çok faydalıdırlar. Bilgeliği ve şansı temsil ederler.


  

 

GekoO Ekibi: Fatma ve Özlem

body Için verilen kod: